Om oss

Färgnörd, fullstack eller filosof?

Vi är nog lite av varje. Hos oss möter du många olika discipliner och erfarenheter. Vi tror nämligen att det är när vitt skilda erfarenheter möts som kreativa, digitala lösningar uppstår. Där ett synsätt möter ett annat. Där data och statistik möter färg och form. Ja, i den mixen tror vi att vi kan ge dig som kund kreativa perspektiv på er kommunikation, marknad och ert varumärke.

Vilka är mkmedia?

Vi är en digital reklambyrå i Göteborg. Kort och gott! Vårt största fokus ligger på digital kommunikation och webb, även om vi även hjälper kunder med trycksaker och mässmaterial.

Varför välja mkmedia?

Med oss som byråpartner får du ett nyfiket och kunnigt bollplank för er digitala kommunikation. Vi finns med från idé till analys och kreativt utförande, och vi arbetar med alltifrån mindre startups till butikskedjor och börsnoterade life science-företag.

Ett starkt team, i varje projekt

För att vrida och vända på perspektiven och dra nytta av olika kompetenser samarbetar alltid våra strateger, designers och utvecklare i varje projekt. Allt för att driva projektets olika delar mot samma mål och ge våra kunder kreativa idéer, ur flera perspektiv.

Tydligt & flexibelt för dig som kund

Alla våra större projekt leds av en projektledare som ansvarar för helheten. Det säkerställer att varje projekt följer den överenskomna tidsplanen och att projektets målsättningar uppnås. Samtidigt har du alltid möjlighet stämma av mindre saker direkt med den som utför arbetet, så att du slipper ledtider och onödig overhead.

Välkommen till mkmedia!

Vi som driver mkmedia heter Helena Bergander och Eva Furunger. Tillsammans med vårt fantastiska team av utvecklare, designers och analytiker hjälper vi varje dag våra kunder att lyckas med sin digitala marknadsföring. Det är vi vi både stolta och glada över.

Tveka inte på att kontakta oss om du söker ett kreativt och engagerat bollplank för er digitala marknadsföring!

Helena & Eva

Medarbetare

Här nedan finner du våra kontaktuppgifter. Om du har frågor om ett pågående projekt, vänligen kontakta din projektledare. Om du vill diskutera ett kommande projekt eller ett samarbete, vänligen kontakta Eva Furunger eller Helena Bergander.

Eva Furunger
VD / Projektledare eva@mkmedia.se 031-83 42 46
Helena Bergander
Byråchef / Projektledare helena@mkmedia.se 031-83 42 45
Anna Leffler
Projektledare anna@mkmedia.se 031-780 29 04
Björn Jägevall
Webbstrateg / Copy björn@mkmedia.se 0700-904544
Fia Lorentsson
Grafisk formgivare / Designer fia@mkmedia.se 031-83 42 43
Hannah Pehrson
Grafisk Formgivare / Designer hannah@mkmedia.se 031-780 29 00
Martin Ofersson (föräldraledig)
Grafisk formgivare / Designer martin@mkmedia.se 031-780 29 01
Mio Fredriksson
Final Art mio@mkmedia.se 031-780 29 02
Jennie Backlund
Digital Analytiker jennie.backlund@mkmedia.se 031-780 29 03
Henrik Holmquist
Webbutvecklare henrik@mkmedia.se 031-83 42 47
Andreas Liberg (föräldraledig)
Webbutvecklare andreas@mkmedia.se 031-83 42 48
Jenny Tern
Webbutvecklare jenny@mkmedia.se 031-83 42 49
André Ingman
Webbutvecklare andre.ingman@mkmedia.se 031-83 42 44
Daniel Riaño
Webbutvecklare daniel@mkmedia.se 031-83 42 42